سامانه مدیریت پروژه و فرایند دایره

همه ی سازمان های فرایند و پروژه محور در این سامانه ابزارهایی رو در اختیار دارند تا همه ی مراحل یک فرایند و منابعی که در اختیارشون قرار داده می شه رو مدیریت کنند. تیم هر پروژه و ناظرانش مشخص می شه و میزان پیشرفت پروژه ها تحت کنترل قرار می گیره.

قصه این محصول از اونجا شروع شد که یکی از مشتریان خوبمون، تصمیم به پیاده‌سازی سیستم IT محور برای مدیریت فرایند تولید و به دست آوردن بهای تمام شده فرایندها گرفت. با جستجوی بازار و رقبا و داخل و خارج از ایران، به نرم‌افزارهای متعدد مدیریت پروژه برخوردیم که هر کدوم در این زمینه نقصی داشتند. در مورد نرم‌افزارهای خارجی که برای مساله ما راهکارهای مناسب‌تری داشتند دو مشکل اساسی تحریم و تقویم فارسی و در اساس فارسی‌نویسی وجود داشت. بنابراین دست بکار شدیم و نرم‌افزار مدیریت فرایند و پروژه دایره رو طراحی کردیم.

این سامانه‌ی تحت وب، یه تقویم در اختیار همه‌ی افراد درگیر در پروژه می‌گذاره تا وظایفی که باید در زمان و ساعت تعیین شده انجام بدند رو بهشون نمایش بده و بتونند برای خودشون در تاریخ و ساعت مورد نیاز آلارم یا یادداشت ذخیره کنند. تسک‌ها بر اساس میزان اهمیت و فوریتشون قابل شناسایی ردگیری و مدیریت هستند و مشخص می شه چه کسی مسئولشه و چه کسی ناظرش. اینکه کی باید شروع بشه، کی انتظار خاتمه‌اش هست و اینکه کی دقیقا به اتمام رسیده و بنابراین انحراف پروژه در این تسک از نشظر زمانی چقدر بوده.

بخش مهم مدیریت فرایند بهای تمام شده و منابع و مصارف پروژه است. به این معنی که چقدر از زمان افراد با سمت‌ها و حرفه‌های گوناگون و به تبع اون دستمزد‌های مختلف روی فرایند صرف شده. اینکه چقدر مواد مصرفی، ملزومات، ابزارها و محصولات در قالب مواد اولیه، نیمه آماده و یدکی در فرایند هزینه و مصرف شده. اینکه چه هزینه‌های جانبی داشته مانند هزینه‌های حمل و نقل، انرژی و زیر ساخت و مانند آنها.

پروژه های مرتبط

سادگی و اثر بخشی ©۱۴۰۲
Preloader