اولین حرف‌های شرکت‌های نورسیده: چالش‌ها و راه حل‌ها

اولین حرف‌های شرکت‌های نورسیده: چالش‌ها و راه حل‌ها

شرکت‌های تازه تاسیس برای در اوین قدم‌های تامین محتوای سایتی که می‌خوان راه اندازی کنن مشکل دارن : هنوز نمونه کار ندارن، بخش مشتریان ما رو با چی پر کنن؟ در این مقاله به این چالش‌ها و راه حل هاشون پرداختیم

۱۴۰۰/۰۹/۱۷

 

وضعیت محتوای سایت‌های شرکت‌های تازه تاسیس

شرکت‌های خیلی زیادی هستن که وقتی تازه تأسیس می‌شن و در بدو فعالیتشون  هیچ سابقه کاری ای ندارن. این شرکت‌ها برای اینکه سایتشون رو آماده کنن با چالش تولید محتوا مواجه می‌شن به این دلیل که اکثرا نمی‌تونن سابقه کاری‌ای رو به عنوان یک رزومه  توی سایتشون لیست و ارائه کنن. 

بعضی وقتها شرکت هنوز حتی آدرس و تلفن‌های تماسش هم مشخص و آماده نیست؛ یعنی هنوز کانال‌های ارتباطی مشخص و منظمی ایجاد نکرده. در این شرایط طراحی وبسایت که باید قبلش استراتژی محتواش آماده شده باشه با چالش‌هایی رو به رو می‌شه. 

یک شرکت نوپا در بدو تأسیس‌ش هنوز اطلاعات خیلی زیادی برای خودش جمع‌آوری نکرده ولی بسته به اینکه اون شرکت تولیدی یا خدماتیه کارای مختلفی می‌شه انجام داد.

چالش‌ها و راه حل‌های محتوای سایت شرکت‌های نوپا

 

 


شرکت‌هایی که در بدو فعالیت‌شون سابقه کاری ندارن درمورد محتوای سایتشون با چالش‌هایی رو به رو هستن. چون وقتی قراره سایتی طراحی بشه درجه اول اهمیت با استراتژی محتواست.

یک شرکت نوپا در بدو تاسیس‌ش هنوز اطلاعات خیلی زیادی برای خودش جمع‌آوری نکرده ولی بسته به اینکه اون شرکت تولیدی یا خدماتیه کارای مختلفی می‌شه انجام داد:


 
سابقه موسسین:


معمولن داشته‌های یک شرکت نوپا یکی سابقه موسسینش و دیگری پتانسیل‌ها، تواتمندی‌ها و اهدافشه. در واقع اگر مدیران یا تیم از افرادی تشکیل شدن که دارای رزومه درخشانی هستن یا حتی پایه مناسبی برای یک رزومه درخشان دارن، یعنی اگر تحصیلات عالیه‌ای در یک زمینه‌ای به خصوص دارن که قراره توش فعالیت کنن جزو اولین داشته‌های محتوای اون شرکت نوپا محسوب می‌شه.
اگر تیم یا موسس، قبلن کارها و فعالیت‌های شخصی انجام دادن می‌تونه این رزومه به عنوان رزومه افراد، الصاق بشه به رزومه شرکت؛ به این منظور که شرکت نوپا به عنوان یک شرکت بی تجربه تلقی نشه.چشم‌اندازها خط مشی و ماموریت :


به هر حال اگر که یک نفر بخواد کارش رو به یک شرکت دیگه بسپاره این احتمال وجود داره که نوع نگرش، دیدگاه و اتفاقن جوان بودن تیم مقدم بشه بر قدیمی یا با سابقه بودن اون. در این صورت اون شرکت نوپا، بهتره ارزش‌ها، خط مشی‌ها، نقطه تمایزهای پایدار و اثر بخشی رو برای خودش تدوین کرده باشه. نشان دادن توانمندی‌ها به همراه ترسیم آینده روشن برای مشتریان:


به این معنی که بر اساس استدلال‌هایی کانتنت، القا و اغنا کننده این باشه که انتخاب شرکت توسط مشتری، اون‌ها رو به موفقیت‌های خوبی می‌رسونه. جهت تضمین ادعا هم نمونه رایگان، گارانتی بازپرداخت وجه و .. ارائه کنه


 ارائه محتوای عمومی و آماری:


یعنی اون شرکت نوپا می‌تونه در وب‌سایت‌ش اطلاعاتی رو در مورد صنعت بده که نشان از تحقیقات بازار و اشراف کامل شرکت در صنف و صنعت مربوط به خودش داره. بنابراین می‌شه اطلاعاتی رو راجع‌به بازار و سگمنت یا جامعه هدفش تدوین ‌کنه و اون‌ها رو در وب‌سایت قرار ‌بده.

 در اینجا تکنیک ‌های اثربخش نویسی محتوا اهمیت بیشتری پیدا می‌کنه به این معنی که همین محتوای اندک هم باید به گونه‌ای باشه که توانایی ترغیب کابر به سوییچ بین اون‌ها و در نهایت اقدام به تماس با شرکت رو داشته باشه.
تمام هدف یک کانال بازاریابی این خواهد بود که این ارتباط ایجاد بشه و بعد معامله شکل بگیره و در نهایت شرکت سفارشی رو از یک مشتری بگیره. مشتریان جریان اولیه بسیار بسیار مهم هستن و می‌تونن به عنوان سرمایه‌ای باشن که شرکت رو به مشتریان دیگه می‌رسونه؛ با این شرط که بتونه خدماتی بیش از انتظار مشتری ارائه کنه و باعث رضایتمندی و  ایجاد جریان WOM یا تبلیغات دهان به دهان بشه.

 بهتره به جای استفاده از قیف بازاریابی از فلایویل که آقای جف بزوس در سایت آمازون استفاده می‌کنه، بهره گرفته بشه. به این معنی که مشتری رو جذب کن، باهاشون تعامل دو سویه متقابل ایجاد کن، بعد مشتری رو شیفته کن. همین یک نیروی محرکه‌ای می‌شه برای دو چندان شدن رضایت مشتری و معرفی کردن شرکت به دیگران و بنابراین این چرخ سنگینی که ابتدا حرکت دادن‌ش به نظر خیلی سخته و کانتنت زیادی نداره هم آروم آروم حرکتش سریع‌ و سریع‌تر می‌شه

برچسب‌ها: محتوا
سادگی و اثر بخشی ©۱۴۰۲