فروشگاه ساز دایره

اول ببینید که آیا این فروشگاه ساز نیاز شما را برطرف می کند؟

این محصول برای شما مناسب نیست اگر:

1- قصد دارید با سرمایه گذاری کم به صورت موقت کسب و کار آنلاین را محک بزنید!

فروشگاه ساز دایره برای افرادی است که با جدیت هدف راه اندازی کسب و کار آنلاین را برگزیده اند و برای آن یا برنامه ریزی دارند و یا می خواهند با کمک تیم دایره طرح تجاری، طرح بازاریابی و توسعه بازارشان را آماده و طبق زمانبندی مشخص به اهداف کسب و کار آنلاین خود دست پیدا کنند و برای این کار آماده سرمایه گذاری هستند.

2- دنبال کپی یک فروشگاه دیگر هستید!

دایره معتقد به کار دست اول و نسخه ای اختصاصی است که متناسب با نیاز و هدف شما به درستی تحلیل و آماده سازی شود. کپی کردن به ندرت باعث موفقیت در چنین کسب و کاری است و از آنجا که قصد نداریم در شکست شما سهیم باشیم از کپی کردن معذوریم.

3- نظم، صبر، حوصله و دقت کافی ندارید!

برای اینکه از فروشگاه ساز دایره استفاده کنید و موفقیت بیشتری کسب کنید، بایستی مشکلات و چالش های کار را تحمل کنید، حوصله کنید تا تحلیل ها درست انجام و اطلاعات جمع آوری شوند، تا با تعریف درست صورت مساله و با بازاریابی صحیح سهم بازار و مشتری در این بازار پر رقابت به دست بیاورید.

4- اعتماد کردن برایتان سخت است.

وقتی نرم افزاری استراتژیک تهیه می کنید که ابزار اصلی کسب وکار شماست، وابستگی زیادی به تولید کننده آن ابزار دارید. با این توضیح مهم که همیشه در مورد آن شرکت و پیشینه اش تحقیقات کنید، بایستی بعد از آن به او اعتماد داشته باشید و رابطه با وی را به عنوان یک شریک تجاری مهم شروع و ادامه بدهید. این شکل کسب و کار نمی تواند به شکلی باشد که شما فروشگاه ساز را بخرید و دیگر نیازی به تولید کننده اش نداشته باشید. چون اگر از نرم افزار به درستی استفاده نشود و بهینه سازی دائم آن درست انجام نشود، فاسد می شود و کسب و کار شما به مخاطره می افتد.

5- اگر فکر می کنید تهیه فروشگاه ساز آنلاین به تنهایی کافیست!

همانطور که خریدن یک برنامه حسابداری، اپراتور را حسابدار نمی کند، سامانه فروشگاه ساز هم به تنهایی کسب و کار شما را متحول و مدیریت نمی کند. این ابزار برای کار شما ضروری است اما اصلا کافی نیست. بعد از خرید این نرم افزار باید برای مدیریت یک فروشگاه بزرگ و فرامرزی آماده باشید. تبعیت از قوانین و مقررات کشور در رابطه این نوع کسب و کار، تامین کالا، کنترل موجودی، قیمت گذاری و تخفیفات، تبلیغات و بازاریابی، سفارشات و پیگیری ها، بسته بندی و ارسال، مرجوعی ها، برگشت از فروش، خدمات پس از فروش و مانند آنها بایستی مدیریت شوند.

اگر برای شروع ما را در نظر دارید:

اگر با مطالعه این سطرها نگران شده اید:

همه چیز در باره شما است! منفعت ما در شراکت بلند مدت با شماست به شرطی که شما موفق باشید. وقتی تصمیم به همکاری با ما می گیرید ما همه ی تلاشمان را می کنیم که سهم خودمان را در موفقیت شما به خوبی ایفا کنیم. قبل از اینکه فروشنده باشیم، مشاور شما هستیم و سودآوری خودمان را در گرو این نوع همکاری می دانیم. ابتدا بایستی مطمئن شوید که شما آماده ورود به این دنیای بی نظیر هستید و ما شایستگی همراهی شما را داریم.

در مورد فروشگاه ساز دایره بدانید:

1- مدیریت محصول!

اگر هنوز کالایی برای فروش ندارید و قصد دارید وارد این کسب و کار شوید، می توانیم با جلساتی که برگزار می کنیم کالای مناسبی که کمترین هزینه و بیشترین درآمد را با توجه به امکانات شما در بر دارد انتخاب و روی آن تمرکز کنیم.

فروشگاه ساز دایره به نحوی مهندسی شده که هر کالا، خدمات و یا کالای مجازی (فایل ها) را می توانید در آن تعریف، طبقه بندی و دسته بندی کنید و به شیوه های مختلف در دسترس مخاطب قرار دهید.

2- مدیریت ویژگی ها

هر گروه کالا نیاز به ویژگیهایی دارد که به مشتریان اطلاعات کافی را ارایه کند. این ویژگیها مبنای مقایسه، جستجو، فیلتر کردن و دسته بندی کالاها خواهند بود. در این بخش امکان تعریف انواع واحدهای اندازه گیری وجود دارد.

3- مدیریت موجودی

بعد از اینکه کالا و تنوع آن مثلا بر اساس رنگ، برند و... تعریف شد می توانید در صورت نیاز موجودی کل، موجودی روزانه و انواع سیاست های کنترل موجودی را تعریف کنید تا سیستم به صورت خودکار طبق آن رفتار کند و باعث بی نظمی در فروش نشود.

4- مدیریت بازاریابی و فروش

در این بخش قیمت گذاری با امکانات ویژه که دست شما را برای فروش بر اساس شرایط و ویژگیهای مختلف باز می گذارد فراهم است. امکان اینکه نمودار تغییرات قیمت و متوسط قیمت فروش هر کالا را در دراز مدت بدانید ممکن است.

تعریف انواع تخفیفات که عنوان آنرا خود شما مشخص می کنید مانند ویژه، شگفت انگیز، مناسبتها و مدیریت پروموشن های مختلف مانند کوپن، هدایا و تخفیفات غیر نقدی، بن، جشنواره ها و مانند آنها نیز فراهم است.

مدیریت نمایندگان و رصد کردن فعالیت آنها نیز در این قسمت در دسترس است. این بخش به نحوی طراحی شده است که به نرم افزار مدیریت بازاریابی و فروش شبکه ای و مویرگی دایره قابل اتصال است.

5- مدیریت مشتریان

با سیستم ثبت نام پیشرفته و امن دایره، مشتریان می توانند در فروشگاه اقدام به ثبت نام کنند و پس از احراز هویت اقدام یه تشکیل سبد از کالاهای منتخبشان کنند و با روشهایی که شما تعیین می کنید بهای آنرا بپردازند.

مشتری می تواند سیر عملیات سفارشگذاری را از ابتدا تا انتها رصد کند.

6- مدیریت سفارشات

مسئول سفارشات می تواند از زمان در خواست مشتری تا زمان دریافت کالا توسط وی و البته پس از آن که از عدم برگشت کالا مطمئن شد عملیات را کنترل کند. همزمان خدمات پس از فروش و مرکز تماس در صورت نیاز فرایند را بررسی و به درخواست ها پاسخ می دهند.

7- مدیریت محتوا

فروشگاه ساز در عین حال وبسایت شما هم هست و برای اینکه در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد و از آن مهمتر برای مشتریانتان پایگاه خوبی برای کسب اطلاعات باشد، بایستی محتویات آن به درستی تولید و منتشر شود.

ابزارهایی مانند شبکه های اجتماعی، دانشنامه ها، وبلاگ ها، اخبار و مانند آن نیز به معرفی فروشگاه شما کمک می کنند که شما در فروشگاه ساز دایره به ابزار آن دسترسی دارید.

همه ی بخشهای ارایه اطلاعات مانند منوها، اسلاید شو ها، نمایش عکس و فیلم و ویدئو قابل تعریف و استفاده چند باره است.

سیستم مدیریت فایل در فروشگاه ساز دایره به شما این امکان را می دهد تا انواع فایل را در گروه بندیهای معلوم بارگذاری کنید و بارها از آنها در محتوای صفحه استفاده کنید.

8- مدیریت اپراتورها

اینکه برای هر اپراتور چه مشخصاتی در سامانه ثبت شود را شما تعیین می کنید و گزارشات عملکرد آنها را استخراج کنید.

به توجه به اینکه فروشگاه ساز بخشهای مختلفی دارد، امکان تعیین سطوح دسترسی مختلف برای هر قسمت وجود دارد تا از تفکیک شدن وظایف توسط اپراتورها اطمینان حاصل شود.

9- مدیریت صندوق

در بخش پرداخت ها ورود و خروج پول از طریق فروشگاه ساز و اسناد بانک و فیش های پرداخت ثبت و قابل رهگیری است. همچنین عملیات حساب هر مشتری به تفکیک در دسترس شماست.

امکان اتصال این بخش به نرم افزار حسابداری شما وجود دارد و در صورتیکه شرکت نرم افزاری همکاری لازم را داشته باشد می توانید فروشگاه را به آن متصل کنید.

10- گزارشات

کوچکترین عملیات، با درج نام عامل، تاریخ، ساعت و توضیحات آن در فروشگاه ساز ثبت می شود. بنا بر این همواره می توانید آنچه در فروشگاه ساز می گذرد را بررسی کنید.

گزارشات خاص روی تمام اجزای کسب و کار آنلاین شما به در خواست شما قابل تعریف و پیاده سازی است است.

11- تجربه کاربر:

فضای کار در بخش اپراتوری و طراحی صفحات در خود فروشگاه به شیوه ای طراحی شده که دسترسی افراد به بخش های مختلف ساده و در عین حال سریع باشد.

هسته مرکزی نرم افزار به شکلی مهندسی شده که می توان پوسته های اختصاصی را با هزینه های معقول طراحی و به آن متصل کرد. بنا بر این ظاهر فروشگاه شما می تواند منحصر به فرد طراحی شود.

12- فناوری:

فروشگاه ساز دایره را در بستر ASP.NET و MVC.NET با #C برنامه نویسی کردیم و تمام اجزای آن را تیم دایره نوشته اند. هیچ ماژول خارجی در این نرم افزار نیست و فقط از اسکریپتهای بازاریابی و ایمنی گوگل در آن استفاده کرده ایم.

بانک اطلاعاتی فروشگاه ساز در Microsoft SQL Server طراحی و پیاده سازی شده و با تکنیکهای پیشرفته طراحی بانک اطلاعاتی و نرمالسازی و بهینه سازی داده توسعه یافته است.

سرور های دایره برای فروشگاه ساز به نحوی پیکربندی شده اند تا بالاترین کارایی و ایمنی و سرعت را برای میزبانی این سامانه قدرتمند ارایه کنند.

13- قیمت:

کمی بستگی به میزان سفارشی شدن پروژه دارد. اما قیمت پایه این فروشگاه ساز 10 میلیون تومان و در صورتیکه پکیج کامل توسعه کسب و کار - یعنی از صفر تا صد راه اندازی تجارت الکترونیک ظرف 6 ماه - تهیه شود قیمتی بالغ بر 50 میلیون تومان خواهد داشت که در اقساط مناسبی قابل پرداخت است.

14- زمان تحویل:

این هم بسته به میزان سفارشی شدن پروژه دارد. اما بسته پایه با قالب پیش فرض کمتر از 2 هفته آماده و در طول یک ماه آموزش داده می شود و تحویل می گردد. در صورت تهیه بسته کامل توسعه کسب و کار، برنامه ریزی 6 تا 1 ساله خواهیم داشت. اما خود سامانه مدیریت کسب و کار انلاین کمتر از 1 ماه آماده خواهد شد.

15- گارانتی:

پس از خرید سامانه به مدت یک سال تحت پشتیبانی و نگهداری رایگان است. شما می توانید تا 3 ماه سامانه را پس بدهید و به غیر از پیش پرداخت باقی مبلغ خود را پس بگیرید.

در این لینک چک لیست راه اندازی کسب و کار آنلاین را مطالعه کنید

باز هم پرسشی دارید؟

  • همه روزه از 9 صبح تا 9 شب شماره موبایل 09903487298 پاسخگوی شماست.

  • شرکت دایره از شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 7 بعد از ظهر دایر است 88507132.

  • ایمیل eshop@daiereh.com هم هر روز هفته در هر لحظه در دسترش شماست.

  • در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.